Mobil Onay Nedir?

Mobil onay, telefon numarası ile doğruluğunu sağlama isteyen platformlarda geçerli telefon numaraları girilerek alınan SMS Doğrulama kodları aracılığı ile onay prosedürünün gerçekleştirilmesi olarak açıklanabilir. Mobil onay prosedürlerini özellikle sosyal medya ve alış veriş platformlarına kayıt olurken, hesabımızı doğrularken çok sık rastlarız.


Mobil onay doğruluğunu sağlamasının kullanıldığı sektörler teknolojinin gelişmesi ve güven önlemlerinin artırılması amacıyla son zamanlarda artmaya başladı. Örneğin bankaların internet ve mobil şubecilik girişlerinde, para transferi işlemlerinde ve ödeme esnasında, sosyal medya platformlarına kayıt olurken ve hesabımızı doğrularken, alış veriş sitelerinde bilgi dışı işlem yapılmadığından emin olunması amacıyla sık sık “Mobil Onay” doğruluğunu sağlama ekranıyla karşılaşıyoruz.

Mobil Onay ekranlarının amacı, yapılan işlemlerin en başta gerçek bir kişi tarafından yapıldığından ve bilgi dışı bir işlem yapılmadığından emin olunmasını içerir.


Mobil onay işlemi yapmak suretiyle herkezin bildiği gibi ilk olarak geçerli bir numara sahibi olmamız gerekiyor. Ancak kendimize ait bilgileri sahibi olan ve fiziki SIM Kart üzerinde kullandığımız, sahip olmak adına sözleşme imzalayıp kimlik bilgilerimizi kullandığımız numaraları rahatlıkla her platformda kullanamıyoruz.


Kendimize ait bir kişisel numaramız olmadığında ya da kişisel numaralarımızı paylaşmak istemediğimiz alanlarda doğruluğunu sağlama işlemini nasıl yapabileceğimizi merak ediyoruz. Bu durumda ise karşımıza “Sanal Numara Satın Al” sonuçları çıkıyor. Sanal numara, fake numara, sahte numara gibi tabirlerle tanıdığımız ve herhangi bir şahısye, kuruluşa ait olmayan; seçtiğimiz platform suretiyle kısa sürede satın alıp kullanabileceğimiz sanal numaralarla da mobil onay işlemi yapılabiliyor.

Tıpkı fiziki numaralar gibi, sanal numaralarla da SMS Doğrulama işlemi yapmak istediğimiz platformlardan “SMS Doğrulama Kodu” alabiliyor, numaramızı doğrulayarak bu platformu aktif olarak kullanmaya başlayabiliyoruz. Peki, Sanal Numara Nasıl Satın Alınır?


Sanal Numara Nasıl Satın Alınır?

Sanal numara satın almak son derece basit bir işlemdir ve internet erişiminiz varolduğu sürece çok basit bir şekilde sanal numara sahibi olabilirsiniz. Sanal numara satın almak suretiyle ilk olarak işe güven edilir bir Sanal Numara Paneli bulmakla başlanabilir. İnternetteki yanıltıcı neticelerin kurbanı olmamak ve dolandırıcılığa maruz kalmamak adına; smsonaysitesi.com Sanal Numara Paneli’ni tercih ederek yıllar boyu bu alanda hizmet vermiş sektör öncüsü otomatik panel ile çalışabilirsiniz.


Sanal numara satın alarak mobil onay prosedürlerinizi de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sanal numara satın alma ve mobil onay aşamaları sırası ile şu şekildedir;1.       Öncelik ile smsonaysitesi.com üzerinde ücretsiz bir şekilde hesap oluşturarak sanal numara ihtiyacı duyduğunuz platformu seçiniz. Daha sonra  bu platform suretiyle tarafınıza sunulan numaralardan birini seçerek Sanal Numara Satın Al işlemini gerçekleştiriniz.2.       Sanal numaranızı satın aldıktan sonra “Mobil Onay Doğrulama” işlemi yapacağınız platforma geri dönerek satın alınan numarayı giriniz. Platform, bu numaraya bir SMS Kodu gönderecektir.


3.       Sms Onay Sitesi Numaralar ekranı üzerinde satın aldığınız numarayı bularak hemen yanındaki “Gelen SMS Kodu” alanından numaraya gönderilmiş SMS Kodunu kopyalayınız.


4.       İlgili platformun “Doğrulama kodu giriniz.” Veya türevleri şeklindeki doğruluğunu sağlama ekranına geri dönünüz. Kopyaladığınız SMS kodunu bu alana yapıştırınız.


Doğrulama kodunu geçerli bir şekilde girdiyseniz, ilgili platform doğruluğunu sağlama işleminizi tamamlamanızın ardından kullanım suretiyle sizlere onay verecektir. Güvenilir bir şekilde, satın aldığınız numara üzerinden yapmış varolduğunuz mobil onay ile sosyal medya platformunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Sanal numara satın almak son derece güven edilir bir işlemdir, tarafınızdan herhangi bir özel bilgi ya da sözleşme talep edilmez.


Sanal numaralar ve diğer adıyla fake numaralar; en başta da belirttiğimiz gibi şahıslere, kurumlara ait olmayan bağımsız dijital telefon numaralarıdır ve bu numaralarla Mobil Onay Doğrulama yapmak da mümkündür.